Szkolne Koło Caritas w Kąkolewnicy - wsparło projekt: Motocykl dla Misjonarzy w Kenii

Dziękujemy wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wsparcie akcji: MOTOCYKL NA MISJE W KENII 

Uzbieraliśmy i przekazaliśmy na ten cel dokładnie 911,30 zł. 
BÓG ZAPŁAĆ!

Szkolne Koło Caritas informacje

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”św. Jan Paweł II. Papież

Od początku istnienia naszego Koła - członkowie Szkolnego Koła Caritas (SKC) wcielają w życie, poprzez swoje zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi tę piękną myśl naszego Wielkiego Rodaka- św. Jana Pawła II.

Zmieniają się czasy, pojawiają kolejne roczniki uczniów, również nowi podopieczni i nowe cele, niezmiennym pozostaje jednak zaangażowanie z jakim młodzi (13- 16 lat) wolontariusze z SKC realizują swoje zadania służąc tym, którzy są bardziej potrzebujący od nich.

Łatwo jest pomagać dając pieniądze na konkretny cel, trudniej, poświęcając swój czas tym, którzy są w potrzebie. Właśnie w ten sposób - poświęcając czas wolny swoim podopiecznym, działają nasi wolontariusze.

 

Szkolne Koło Caritas im. św. Alojzego Orione w Kąkolewnicy

opiekun Koła: Milena Adamowicz

asystent kościelny: ks. Radosław Osipacz

ilość członków SKC: 36 

spotkania: w środy na 8. lekcji, lub wg potrzeby

regulamin SKC: tutaj

Patron naszego SKC św. Alojzy Orione powiedział kiedyś:

Czyńcie dobro zawsze, czyńcie dobro wszystkim, zła nigdy nikomu. Tylko z miłością się zwycięża świat.

TO MOTTO NASZEGO SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Wybudowaliśmy DOM dla Kimusia


      W miesiącu październiku i listopadzie przeprowadzona była   akcja charytatywna celem której było zebranie kwoty pieniężnej przeznaczonej na budowę domu biednej wielodzietnej rodziny Kimusia w Afryce.

Akcja " Nakrętka"


W listopadzie Szkolne Koło Caritas rozpoczęło zbieranie nakrętek na nowy wózek inwalidzki dla Marty Sidorczuk.  Uczniowie zebrali do tej pory osiem stu dwudziesto litrowych worków.

Regulamin Szkolnego Koła Caritas

Celem zaspokojenia duchowych i społecznych potrzeb młodego pokolenia katolików oraz podejmowania przez nich dzieła miłosierdzia CARITAS Diecezji Siedleckiej, zwana dalej CARITAS powołuje na wniosek Dyrektora Szkoły Szkolne Koła CARITAS, jako organizację ściśle współpracującą z CARITAS. Podstawą prawną powołania Szkolnego Koła CARITAS jest § 16 b Statutu CARITAS Diecezji Siedleckiej. Szkolne Koło CARITAS, zwane dalej Kołem, kieruje się niniejszym regulaminem, zatwierdzonym przez Księdza Biskupa Ordynariusza.

 

Podkategorie