Inauguracja roku szkolnego 2016/17

W czwartkowy poranek 1 września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.          Część oficjalną poprzedziła Msza św. w kościele św. Filipa Nerii . Wzmocnieni duchowo, jeszcze wypoczęci, z uśmiechem na twarzach i wspomnieniami wakacyjnych przeżyć w sercach przeszliśmy do gimnazjum.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał pan dyrektor Witold Lipski, który serdecznie powitał gości:  Wójta Gminy Kąkolewnica Pana Zbigniewa Ładnego, ks. Proboszcza Janusza Sałaja, ks. Radosława Osipacza, wicedyrektorów p. Iwonę Sadło i p. Arkadiusza Capa  oraz zebranych nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi.

Życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym, podkreślił jak wielkie znaczenie dla każdego ucznia ma czas nauki, który jest jednocześnie czasem wyborów i podejmowania życiowych decyzji. Szczególnie ciepło powitał pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają w szkole kolejny etap swej edukacyjnej drogi.

Na początku uroczystości poświęcono budynek i pomieszczenia wyremontowanej Szkoły Podstawowej w Kakolewnicy. Proboszcz Parafii pw św. Filipa Neri w Kąkolewnicy Ks. Janusz Sałaj poświecił wszystkie klasy i korytarze wyremontowanej szkoły.

Po części oficjalnej obejrzeliśmy program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie Zespołu Oświatowego.

Na spotkanie z wychowawcami uczniowie klas  udali się do wyznaczonych sal lekcyjnych.